Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği

Detaylı ve Güncel Bilgi için tıklayınız. (Linkteki Sıkça Sorulan Sorulara Göz Atınız)

 

Özet olarak:

İşletmelerde Mesleki Eğitim Programı;

<<2018-2019 eğitim öğretim yılından ÖNCE kayıtlanan>> (2016 ve 2017 girişli) öğrencilere mevcut müfredata seçenek olarak sunulur (Son dönemde olan her öğrenci İşletmelerde Mesleki Eğitim yapamaz). Not: 2015 veya öncesindeki yıllarda kayıtlanan öğrencilerin müfredatında İşletmelerde Mesleki Eğitim Uygulaması BULUNMAMAKTADIR!.

<<2018-2019 eğitim öğretim YILI ve SONRASINDA kayıtlanan>> öğrenciler için ise 8.Yarıyılda zorunludur.

 

Öğrencilerin İşletmelerde Mesleki Eğitime başlayabilmeleri için;

Lisans ve ön lisans programlarında; İşletmelerde Mesleki Eğitime başlayacağı 8.YY'dan önceki bahar döneminde bulunan tüm yarıyıllarda  (2-4-6.YY'da) alması gereken tüm derslerin devamını almış ve en fazla 15 AKTS'lik dersten başarısız olması, bölümünün müfredatında belirtilen sürede stajlarını(varsa) tamamlaması ve İşletmelerde Mesleki Eğitim Dönemi’nden önceki AGNO’su en az 2.00 olması gereklidir.

Öğrenciye, BİSMEK Başkanlığınca (Bölüm Başkanlığınca) , programın gereklerine uygun İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verilmesi sağlanır. Bu eğitime katılmayan öğrenci İşletmelerde Staj ve Mesleki Eğitime başlayamaz. İş Sağlığı ve Güvenliği dersi alan öğrenciler bu eğitimden muaftır.


Oluşturma: 23 Ekim 2019