Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği

Evet, ders kaydınızı Akademik Takvimde belirtilen tarih aralıklarında OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) üzerinden, üniversiteye hiç gelmeden gerçekleştirebilirsiniz. Fakat internet üzerinden ders kayıt esnasında ve sonrasında uygulanması gereken önemli maddeler vardır, aşağıdaki linki dikkatlice incelemeniz gerekmektedir:

  https://makinemuh.usak.edu.tr/menu/5136

Danışman onayları için belirlenen tarih aralığında, dersleriniz danışmanınız tarafından uygun görülürse onaylanır, uygun olmayan ders kayıtları ise onaylanmaz. Bu durumda, ders kaydınızdaki problemi çözebilmek için danışmanınız ile bağlatıya geçerek, ders çakışması olmadığına emin olduğunuz ders kaydını güncelleyebilirsiniz veya ekle-sil tarihlerinde düzeltebilirsiniz.

Unutmayınız ki, danışman onayı olmayan kayıtlar kesinleşmemiş kayıtlardır ve öğrenciler Ekle-Sil yapsın veya yapmasın, EKLE-SİL döneminde Danışmanına giderek “Danışmanı Tarafından Islak İmza ile Onaylanmış, Ders Seçim Listesini İçeren Belgeyi” teslim aldıktan sonra ancak DERS KAYDI Tam olarak tamamlanmış olacaktır!

NOT: Yaşadığınız problemler için üniversiteye gelmeden de "Lisans Ders Danışmanınız" ile e-posta veya telefon yoluyla bağlantıya geçebilirsiniz.

Ekle-Sil döneminde, ders seçimlerinizi içeren listenin yazıcı çıktısını imzalı olarak danışmanınızdan mutlaka temin ediniz ve ders seçimlerinizi içeren belgeyi en az 1 yıl saklayınız (BU İŞLEMİN EKLE SİL TARİHLERİ BİTMEDEN ÖNCE  ÖĞRENCİ TARAFINDAN YAPILMASI GEREKMEKTEDİR, TÜM SORUMLULUK ÖĞRENCİYE AİTTİR)

 


Oluşturma: 20 Ağustos 2019